  • Invertor trifazat on-grid SUNGROW SG40CX-V112 (40kW)
Descriere Adaugat Marime Descarca
Fisa tehnica 14.01.2023 383.68KB Descarca
Manual instalare 14.01.2023 15.66MB Descarca
  • Putere AC: 40kVA
  • Curent maxim AC: 66.9A
  • Tensiune lucru MPPT: 200-1000Vdc
  • Tensiune pornire: 200Vdc
  • Tip invertor: on-grid / Multi-MPPT String Inverter for 1000 Vdc System
  • Smart meter compatibil: DTSD1352-C
  • Dongle/logger comunicatie compatibil: EyeM4 / COM100E
Garantie: standard 5 ani, extensibila la 15 ani (contracost)
Difference to the SG40CX:
Arc detection
Overvoltage protection type I and II on the DC side
HIGH YIELD
3 MPPTs with max. efficiency 98.6%
Compatible with bifacial module
Built-in PID recovery function optional
LOW COST
Compatible with Al and Cu AC cables
DC 2 in 1 connection enabled
Cable free communication with optional Wi-Fi
SMART O&M
Touch free commissioning and remote firmware upgrade
Online IV curve scan and diagnosis (only compatible with Sungrow logger, EyeM4 and iSolarCloud)
Fuse free design with smart string current monitoring
PROVEN SAFETY
IP66 and C5 protection
Type II SPD for both DC and AC
Compliant with global safety and grid code
Aveti intrebari despre produsul Invertor trifazat on-grid SUNGROW SG40CX-V112 (40kW)?
6683            Introdu codul de validare afisat:
  • Producător: SUNGROW
  • Cod produs: SG40CX-V112
  • Disponibilitate: Intreaba
Etichete: Invertor trifazat on-grid SUNGROW SG40CX-V112 (40kW)